Οι υπηρεσίες του Ο.ΜΕ.Δ. παρέχονται στις συνδικαλιστικές οργανώσεις εργοδοτών και εργαζομένων καθώς και σε μεμονωμένους εργοδότες σε επίπεδο επιχείρησης που επιθυμούν να απευθυνθούν σε αυτόν. Μεταξύ των εργοδοτών συγκαταλέγεται και το Ελληνικό Δημόσιο, για τους εργαζόμενους με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου στις Δημόσιες υπηρεσίες, Ν.Π.Δ.Δ. και Ο.Τ.Α.
Για μια κοινωνιολογία της εργασίας / Χρυσούλα Κωνσταντοπούλου
Τύπος υλικού: ΚείμενοΛεπτομέρειες δημοσίευσης: Θεσσαλονίκη : Παρατηρητής, [1994]Περιγραφή: 251σ. : πιν. ; 24εκISBN:- 9602608129
- 331.01 21 εκδ.
- 13.03.4
Τύπος τεκμηρίου | Τρέχουσα βιβλιοθήκη | Συλλογή | Ταξιθετικός αριθμός | Αριθμός αντιτύπου | Κατάσταση | Ημερομηνία λήξης | Barcode | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Books | Βιβλιοθήκη ΟΜΕΔ Βιβλιοθήκη | Κύρια Συλλογή | 331.01 ΚΩΝ (Περιήγηση στο ράφι(Άνοιγμα παρακάτω)) | 1 | Διαθέσιμο | 031000003922 |
Εργασία και απασχόληση. Καταμερισμός της εργασίας. Τεχνολογικός προσδιορισμός. Κοινωνιολογικές θεωρίες της οργάνωσης. Η "ικανοποίηση" από την εργασία και ο ρόλος της βιομηχανικής ψυχολογίας. Συγκρούσεις εργασίας και κοινωνιολογία του συνδικαλισμού. Ελεύθερος χρόνος: προϊόν και χαρακτηριστικό της βιομηχανικής κοινωνίας. Η ανεργία. Όψεις εργασίας στην ώριμη βιομηχανική κοινωνία. Η κρίση της εργασίας.
Δεν υπάρχουν σχόλια για αυτό τον τίτλο.